تماس با مشاوران : ۶۶۵۸۱۰۶۸

همانطور که می دانید در پیام رسان تلگرام ، پس از خواندن پیام دوستان خود ، دو تیک در کنار پیغام خوانده شده قرار می گیرد که مشخص می کند شما پیغام دوست خود را خوانده اید. این موضوع برای ارسال کننده ی پیغام مهم است که بداند شما پیغام او را خوانده اید یا خیر.

اما گاهی اوقات نیاز است این مورد انجام نشود. یعنی شما دوست دارید پیغام خود را در تلگرام بخوانید اما تیک دوم تلگرام در کنار پیغام دریافتی به نمایش در نیاید. این یعنی اینکه شما نمی خواهید دوست تان بداند پیغام او را خوانده اید.

 

 حذف تیک دوم تلگرام ; ترفندی برای جلوگیری از مشخص شدن خواندن پیام ها 

 

ترفند تیک دوم نخوردن در تلگرام

جلوگیری کردن از تیک خوردن پیام ها بعد از خواندن در تلگرام ، به وسیله یک ترفند در خود تلگرام قابل انجام است. به این صورت که شما باید وارد تنظیمات تلگرام گوشی خود شده و وارد قسمت Notification and sounds شوید. حال در قسمت Popup Noًtification چندین گزینه برای شما به نمایش در می آید که برایتیک نخوردن پیام ها در تلگرام ، در ادامه به آن می پردازیم.

تنظیمات خواندن پیام ها بدون زده شدن تیک دوم

برای مشخص شدن چگونگی اعلام دریافت پیام در تلگرام ، شما باید یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید:

 

 

No popup: اگر این گزینه را فعال کنید پنجره نمایش پیام دریافتی بر روی گوشی شما به نمایش در نمی آید.

Only when screen on: در صورت انتخاب این گزینه، در صورتی که صفحه نمایش گوشی شما روشن بوده و در حال کار باشید ، پیغام جدید به صورت پنجره پاپ آپ بر روی صفحه به نمایش در می آید و شما می توانید آن پیام را بدون خوردن تیک دوم در کنار آن ، بخوانید.

Only when screen off: اگر این گزینه را انتخاب کنید اجازه می دهید در صورتی که گوشی شما قفل و صفحه نمایش شما خاموش باشد ، پنجره نمایش پیغام جدید برای شما به نمایش در آید. در این حالت نیز تیک دوم پیام زده نمی شود و شما به راحتی می توانید پیام دوستان تان را بخوانید.

Always show popup: این گزینه ترکیب دو مورد فوق است. یعنی در هر صورت (چه روشن بودن صفحه نمایش گوشی و چه قفل بودن گوشی) پیام جدید را به صورت پنجره پاپ آپ نمایش می دهد.

توجه کنید که در حالات فوق تیک دوم در کنار پیام دریافتی زده نمی شود.

 

 خواندن پیام ها بدون زده شدن تیک دوم به وسیله نرم افزار 

 

حالت روح تلگرام را چگونه فعال کنیم ؟

علاوه بر امکانات فوق که در خود پیام رسان تلگرام قابل دسترس است ، می توان با استفاده از نرم افزارهای غیر رسمی دیگر نظری موبوگرام حالت روح تلگرام را فعال کرد که ما در مقاله مجزایی به طور کامل به آن پرداخته ایم:

حالت روح تلگرام چیست ؟

*