تماس با مشاوران : ۶۶۵۸۱۰۶۸

افزایش آنتن دهی وای فای

مودم را در بهترین مکان ممکن قرار دهید

حال این سوال پیش میاد که مکان مناسب برای گذاشتن مودم در محیط کدام نقطه است؟
مودم را بر روی زمین نگذارید. سعی نمایید مودم را در ارتفاع قرار دهید. اگر می خواهید تمام نقاط خانه را تحت پوشش قرار دهید مودم را در مرکز خانه قرار دهید. اگر در انتهای خانه قرار دهید یا سیگنال ضعیفی به آن سوی خانه خواهد رسید یا این که اصلاً تحت پوشش نخواهد بود. پس توجه داشته باشید مودم و یا روتر را در مرکز خانه و در ارتفاع قرار دهید.

جلوگیری از تاثیر لوازم الکترونیکی و اجسام فلزی بر روی امواج وای فای

مودم می بایست از وسایل الکترونیکی همچون تلویزیون، مایکرویو، تلفن بیسیم، کنترل، ریموت، سیستم های خنک کننده، لوازم خانگی و سایر دستگاه های بی سیم و یا موجدار به دور باشد.
مودم نباید در نزدیکی اشیای فلزی یا فایل ها و همینطور در اتاق هایی با دیوارهای سنگی قرار گیرد.

آنتن های مودم را در جهات مناسب تنظیم کنید

اکثریت مودم ها دارای دو و یا سه آنتن می باشد. تنظیم جهات تاثیر بسزایی در تحت پوشش قرار دادن و پخش کردن قدرت سیگنال دهی مودم وای فای را دارد. آنتن های مودم را در جهات متفاوت قرار دهید. اگر مودم دارای دو آنتن می باشید یک آنتن در حالت عمودی و دیگر را در حالت افقی قرار دهید. این رورش به خصوص زمانی که از گوشی به صورت افقی استفاده می کنیم موثر است.

تنظیم تهویه مناسب برای مودم

مودم ها به گونه ای ساخته شده اند که می توانند مدت زمان طولانی روشن بمانند. این عمل باعث حراررت زیاد در مودم شده و امکان تضعیف سیگنال های وای فای مودم و یا حتی از کار افتادن سریعتر مودم پیش از طول عمر واقعی خود شود. در نتیجه در صورتی که از مودم استفاده نمی کنید و یا از خانه خارج می شوید حتما مودم خود را خاموش نمایید. اما شما نیز می توانید از فن و یا خنک کننده (یا cooling pad) در زیر مودم خوود استفاده نموده و از بالا رفتن بیش از حد حرارت مودم جلوگیری نمایید.

افزایش سیگنال های وای فای مودم

همانند تصویر زیر می توانید با استفاده از یک قوطی نوشیدنی گازدار در حد چشمگیری سیگنال WiFi مودم خود را تقویت کرده و جهت مشخصی برای ارسال امواج و تحت پوشش قرار دادن سیگنالهای خود معین نمایید. برای این کار فقط کافی است قطعه ی فلزی قوطی را دور آنتن مودم قرار دهید.

signal wifi modem

جلوگیری از دزد اینترنت از مودم

شاید ممکن است کند شدن اینترنت به علت دزدی است که در حال استفاده از وای فای مودم می باشد. افرادی که از اینترنت وای فای مودم استفاده می کنند را تحت نظر داشته باشید تا مانع استفاده دیگران از اینترنت شوید.

تعویض آنتن های مودم وای فای

مودم ها معمولاً با آنتن های با کیفیت معمولی از نوع omni-directional به فروش می رسند. شما نیز می توانید آنتن های مودم خود را تعویض کرده و به نوع آنتن های با کیفیتی چون uni-directional ارتقا دهید. در صورتی که مودم امکان تعویض آنتن داشته باشد، آنتن های مودم به راحتی قابل تعویض هستند.

استفاده از  WiFi Repeater و یا Access Point:

با استفاده از WiFi Repeater می توان در نقاطی که سیگنال در حال تضعیف می باشد سیگنال های مودم بی سیم را دریافت کرده و با همان قدرت و کیفیت اولیه در تمامی جهات پخش کند. با استفاده از ریپیتر می توان محدوده شبکه خود را بدون استفاده از هیچ سیمی افزایش داد.

استفاده از  یک روتر دیگر:

می توان با استفاده از یک روتر دیگر با اتصال کابل LAN به مودم خود محدوده ی شبکه ی بی سیم را افزایش داد.

برای اطلاعات بیشتر با سگال سرویس تماس بگیرید  :  ۶۶۵۸۱۱۷۲

*